X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

علیرضا شیرازی
30 ساله
مدیر سایتهای پارسیک و بلاگفا
برنامه نویس و طراح وب سایت


زبان پی اچ پی (PHP ) امروزه یکی از رایجترین زبانهای برنامه نویسی در محیط وب است. نسخه اولیه این زبان توسط Rasmus Lerdorf ایجاد است اما نسخه های بعدی آن بخصوص PHP 3 به بعد که باعث مطرح شدن و رایج شدن استفاده از این زبان شد  با همکاری Andi Gutmans و Zeev Suraski  توسعه داده شده و نرم افزار مفسر و اجرا کننده اسکرپیتهای PHP نیز توسط شرکت Zend Technologies که توسط گاتمن و سوراسکی پایه گذاری شده است نوشته شده و ارائه شده است. همانطور که در صفحه credits سایت رسمی PHP (با آدرس  http://www.php.net/credits.php) قابل مشاهده است گاتمن و سوراسکی عضو گروه رسمی PHP و همچنین جزو سه نفر طراح زبان PHP هستند. در واقع این دو نقش بسیار بزرگی در توسعه PHP داشته و در نتیجه بخش بزرگی از اعتبار PHP را نیز یدک می‌کشند. شرکت Zend Technologies نیز که توسط این دو پایه گذازی شده بزرگترین و مهمترین شرکت در زمینه ارائه ابزارهای توسعه PHP بوده و از این طریق نیز سالیانه میلیونها دلار درآمد دارد.

اما نکته قابل تامل در این میان هویت Andi Gutman و Zeev Suraski است. در ویکی پدیا و همچنین برخی دیگر از سایتها در معرفی این دو چنین عنوان شده است.

Andi Gutmans  is an Israeli programmer with Swiss roots, PHP developer and co-founder of Zend Technologies.[1] A graduate of the Technion, the Israel Institute of Technology in Haifa,
http://en.wikipedia.org/wiki/Andi_Gutmans

در صفحه معرفی Gutman در ویکی پدیا اشاره شده است که او برنامه نویسی اسرائیلی  و دانش آموخته یکیاز  مراکز آموزشی تکنولوژی در اسرائیل است. همچنین به تاسیس شرکت Zend Technologies توسط وی و موقعیت فعلی وی (مدیر بخش توسعه)در  این شرکت اشاره شده است.

Zeev Suraski  is an Israeli programmer, PHP developer and co-founder of Zend Technologies. A graduate of the Technion, Haifa, Suraski and fellow student Andi Gutmans created PHP 3 in 1997. In 1999 they wrote the Zend Engine, the core of PHP 4, and founded Zend Technologies
http://en.wikipedia.org/wiki/Zeev_Suraski

در صفحه معرفی  Zeev Suraski نیز به اسرائیلی بودن وی و فارغ التحصیل شدن از یکی از مراکز آموزش تکنولوژی در اسرائیل اشاره شده است. همچنین به موقعیت فعلی او ( به عنوان مدیر بخش فنی) و عضویتش در بنیاد Apache اشاره شده است.
همچنین در سایت رسمی Zend نیز به موسسان و مدیران این کمپانی و موقعیت شان اشاره شده است.در صفحه معرفی Zend Technologies در  ویکی پدیا نیز اشاره شده است که  مرکز فنی این شرکت در تل‌آویو اسرائیل است.همچنین به تاسیس آن توسط دو دانش آموخته اسرائیلی و دریافت جایزه بهترین Israeli Startup Software Company  در سال 2006 اشاره شده است که توسط ایهود المرت به این شرکت داده شده است. همچنین نام این شرکت رسما در فهرست شرکتهای اسرائیلی فعال در زمینه تکنولوژی ذکر شده است. (http://en.wikipedia.org/wiki/Zend_Technologies)
در صفحات معرفی شرکت و موسسان  Zend  میتوان مشاهده کرد که آنها از اینکه برخی سایتهای بزرگ دنیا از نرم افزاری که توسط این شرکت اسرائیلی توسعه داده اشت با افتخار صحبت کرده و در واقع اعتبار PHP را به نام خود ثبت می‌کنند.

مشخص است که بخش اصلی و بزرگی از توسعه زبان PHP توسط افراد و یک کمپانی اسرائیلی صورت می گیرد و در واقع تمام کامپیوترها و سرورهای که PHP را پشتیبانی میکنند محصول این شرک اسرائیلی در حال اجرا است. اگرچه این میتوان برای برخی زنگ خطری به شمار آید اما به دلیل  اوپن سورس بودن نرم افزار مفسر PHP و رایگان بودن شاید اوضاع آنچنان هم بد نباشد هرچند که در بسیاری از سرورها  نسخه اجرایی مفسر پی اچ پی را مستقیم دانلود و نصب شده است و همچنین برخی از نرم افزارهایی  برای توسعه حرفه ای یا اجراهای بهتر و سریعتر اسکرپیتهای PHP استفاده می شوند رایگان نبوده و در واقع بخش بزرگی از درآمد شرکت Zend را فروش این محصولات تامین می‌کند.


 پاسخ سید بهرام سیادتی به علیرضا شیرازی


من سید بهرام سیادتی هستم، دانشجوی رشته کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری.

علاقه شدیدی نسبت به کامپیوتر دارم، البته از اونجایی که خیلی بهش وابسطه شدم مجبور شدم یه چیز هایی همچون ماهی یا همستر خریداری کنم تا در کنارم کمی ورج و ورجه کنند :D

فعالیت اصلی من برنامه نویسی تحت وب هست، هم چنین مدیریت و امنیت سرور، از جمله فعالیت های من در برنامه نویسی وب، می شه به مامبولرن اشاره کرد به همراه دوست عزیزم محسن فیروزمندان و در مدیریت سرور به سرور برنامه نویسان متن باز که توسط من و دوستم پدرام عظیمایی راه اندازی شده، می شه اشاره کرد.


با درود و سپاس

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که امروزه دامنگیر کشور عزیزمان ایران شده، گفته های افراد بی سواد و خارج از درک علمی و سیاسی است، چرا که بدون در نظر گرفتن، ابعاد یک مسئله تنها با دلایل خنده دار خود، کوشش می کنند، هر چیزی را به دلایل بی خود، تخریب کنند و به قول دوستان، نامی در کنند.

امروز با پیام تعجب آور یکی از دوستان، وارد وبلاگ علیرضا شیرازی شدم و جالب است کسی که خود را صاحب بزرگ ترین سرویس وبلاگ ایران می داند، هنور که هنوزه، بدون اندیشه در مورد نوشتار های خود می نویسد.

در این نوشته، علیرضا شیرازی، زبان برنامه نویسی محبوب PHP را یک محصول شرک اسرائیلی خواند، چرا که دو تن از گسترش دهندگان، این زبان، بدنیا آمده اسرائیل می باشند.
حال پرسش من این است، آقای علیرضا شیرازی، می دانیم که اسرائیلی ها، دین مقدس یهود را دارند، حال نظر شما در مورد بیل گیتس، مدیر سابق شرکت مایکروسافت که محصولاتی که شما در حال حاضر از آن استفاده می کنید، محصولات همین شخص است، چیست؟
آیا بیل گیتس در سال ۱۹۹۵ وجود ادیان و خدا را منکر نشد؟
منبع :

In terms of doing things I take a fairly scientific approach to why things happen and how they happen. I don’t know if there’s a god or not, but I think religious principles are quite valid.
PBS interview with David Frost, November 1995

حال دوستان قضاوت کنند، محصول یک یهودی شرک است، یا کسی منکر پروردگار یگانه و ادیان آسمانی است؟

و پرسش دوم این است، آیا بیشترین تولید کننده Chip های Intel در شهر حیفا ی اسرائیل نمی باشد؟ با این حساب، بیشتر کامپیوتر ایران، پر از شرک و لجن هستند، به راستی عجیب است، شخصی در مورد علم کامپیوتر، که چیزی جهانی است و محدود به کشور یا زبان خاصی نمی شود، اینگونه اظهار نظر می کند.

در ضمن فراموش نکنیم، PHP یک زبان OpenSource است و در  گسترش این زبان، هزاران نفر در سراسر جهان نقش داشته اند، که بی گمان، بسیاری از این افراد مسلمان نیز بوده اند.

پرسش های دیگر، آقای شیرازی شما تضمین می کنید که ؟

۱. ویندوز و ویندوز سرور هیچگونه اطلاعاتی را برای سازمان های جاسوسی آمریکا و یا اسرائیل ارسال نمی کنید؟ از کجا، مگر Source را دیده اید؟ (البته بعید نیست فردا ادعای مدیریت مایکروسافت را هم بکنید)

۲. مایکروسافت نفوذ پذیری را برای خود در .NET قرار نداده است؟

و هزاران مورد قابل بیان دیگر.

اینک شرک چیست؟ نرم افزار های مایکروسافت که کد بسته هستند یا نرم افزار های متن باز گنو/لینوکس؟ شرک گنو/لینوکس است یا مایکروسافت ویندوز و نرم افزار های آن؟

با این حساب،‌ منتظر تغییر سیستم عامل و زبان Blogfa به یک زبانی که توسط مسلمان ها با مدیریت آقای علیرضا شیارزی ایجاد شده باشد هستیم.

کامیاب و سربلند باشید

یا علی


نظر شما چیست؟