X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

تیم پروژه Mono در بیستم فوریه اعلام کرد که کامپایلر ویژوال بیسیک را توسعه داده تا توسعه دهندگان نرم افزاری که از ویژوال بیسیک مایکروسافت استفاده می کنند بتوانند برنامه های کاربردی خود را در هر بستری که از Mono پشتیبانی می کند اجرا کنند که از آن جمله سیستم عامل لینوکس است.

قابل ذکر است که این کار نیاز به هیچ تغییر و اصلاحی در کدها ندارد. تا کنون، برنامه های کاربردی ویژوال بیسیک فقط در سیستم عامل های ویندوز قابل اجرا بود، اما هم اکنون با این کار اجرای برنامه ویژوال بیسیک برای تمام بسترها امکان پذیر شد.
گفتنی است که خود کامپایلر در هنگام استفاده در سایر بسترها نیز در ویژوال بیسیک نوشته می شود.
شرکت ناول که با مایکروسافت قرارداد همکاری امضاء کرده است در تلاش برای سازگار کردن لینوکس با چهار چوب ویژوال بیسیک مایکروسافت است.
اجرای برنامه NET. پروژه Mono بر پایه استانداردهای اتحادیه اروپایی تولید کنندگان کامپیوتر (European Computer Manufacturers Association=ECMA ) برای برنامه #C و دیگر زبان های مشترک(CLI=Common Language Infrastructure) است.
میگوال دو ایکازا(Miguelde Icaza)، نائب رئیس توسعه دهندگان پایگاه های داده ای در ناول و موسس پروژه Mono گفت: از آغاز پروژه ما بر ایجاد یک چهارچوب توسعه یافته تمرکز داشت تا از این طریق نرم افزار NET. در سراسر سرورها و بسترها قابل اجرا شود. کامپایلر ویژوال بیسیک نیز قدمی اساسی در جهت نیل به این هدف است.
از این پس توسعه دهندگان نیازی به بکار گیری افراد متخصص در ایجاد موارد کاربردی که به راحتی در لینوکس اجرا می شود، ندارند.
وی افزود که شرکت Mainsoft با استفاده از متخصصان خود درصدد ایجاد کامپایلر برای برنامه هایی است که به زبان مایکروسافت نوشته می شوند مانند#Asp.NET، C تا در بسترهایی مانند لینوکس، یونیکس و J2EE ( نسخه ویرایش شده Java Enterprise) اجرا شوند.
به نظر می رسد کامپایلر Mono یکی دیگر از دستاوردهای همکاری میان مایکروسافت و ناول باشد. کاربران یونیکس و لینوکس می توانند با استفاده از حمایتی که Mono از رابط های برنامه نویسی موارد کاربردی مایکروسافت می کند، برنامه های خود را که بر پایه مایکروسافت است با کمترین صرف وقت و تلاش برای مهاجرت، به لینوکس منتقل کنند.

 آدرس منبع:

http://www.linuxdevices.com/news/NS9725385854.html